У ду «інститут педіатрії, акушерства і гінеколог�

У ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології» буде проведено комплексну модернізаціюУряд розгляне план комплексної модернізації ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України» (далі — Інститут) у Києві. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив під час відвідання цього медичного закладу.

«Ми готові піти на такі затрати. З грошима у нас важко, і ми не будемо ними розкидатися, але потрібно зробити так, щоб після реконструкції наш центр відповідав усім європейським вимогам», — зазначив Микола Азаров.

Він наголосив на необхідності раціонального використання коштів, які Уряд виділить на реконструкцію, зокрема утриматися від дорогих оздоблювальних матеріалів, а зосередитися на сучасному обладнанні.

Під час спілкування лікарі поінформували Главу Уряду про те, що вони використовують європейські протоколи та передові методи лікування, відомі у перинатальній медицині. Однак є потреба у більш сучасному медичному обладнанні та проведенні ремонту приміщення Інституту.

«Підходи до лікування хворих у нас такі ж як у європейських протоколах, при лікуванні ми використовуємо всі найсучасніші критерії», — зазначають лікарі клініки.

Вони також підкреслили, що Інститут є провідною науково-дослідною установою держави у галузі охорони здоров’я матері та дитини, в якій працюють провідні фахівці, однак у перинатальних центрах, які зараз створюють у регіонах, медичне обладнання значно краще, ніж у них.

Основними напрямками діяльності ПАГ є перинатальна медицина. Зокрема, Інститут здійснює діагностику вроджених вад у дітей, їх лікування, у тому числі фахівці роблять унікальні операції вагітним; лікування та профілактику ускладнень захворювань вагітних та новонароджених; розробку новітніх технологій діагностики, лікування безпліддя тощо.

Щорічно стаціонарну допомогу в Інституті отримує близько 11 тис. жінок та дітей із різних регіонів України, а амбулаторно — близько 20 тис.

Нагадаємо, що одним із основних напрямків наукової діяльності Інституту було й залишається вивчення впливу на перебіг вагітності, пологів, розвиток плода і стан здоров’я дитини після народження різних видів екстрагенітальної патології. Цим питанням ніхто в Україні не займався на такому серйозному рівні. Цей напрямок має дуже велике значення, адже кількість вагітних з екстрагенітальною патологією постійно збільшується. Серед екстрагенітальної патології переважають цукровий діабет, який суттєво впливає на перебіг вагітності та внутрішньоутробний розвиток плода, вроджені й набуті вади серця у вагітних тощо.

Прес-служба «Українського медичного часопису»