В Україні буде створено центр обслуговування нов

В Україні буде створено центр обслуговування новонароджених та матерів найвищого рівняНа базі ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України» за дорученням Президії Національної академії медичних наук України буде створено Головний перинатальний центр найвищого рівня, який матиме відповідні підрозділи в кожному з інститутів академії за профілем.

Це рішення прийнято на виконання Президентської програми «Нове життя — нова якість охорони материнства і дитинства» та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 р. № 1256 «Про затвердження переліку проектів з пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку», що передбачає розбудову перинатальної служби в державі та зниження материнської та перинатальної захворюваності й смертності.

Андрій Сердюк, президент Національної академії медичних наук України, зазначив, що від реалізації програми «Нове життя — нова якість охорони материнства і дитинства», перш за все, слід очікувати значного покращання медичного обслуговування новонароджених та матерів, підвищення якості та доступності медичних послуг і суттєвого поліпшення здоров’я дітей».

Задля успішної реалізації запланованого слід визначити основ­ні критерії створення та організації діяльності перинатальних центрів ІІІ рівня, включаючи вимоги до приміщень, обладнання, кадрового забезпечення з урахуванням міжнародних стандартів, а також затвердити методичні рекомендації з аудиту стану надання регіо­нальної перинатальної допомоги та провести розрахунки щодо її потреби.

Досвід свідчить, що всебічна підтримка регіональних перинатальних центрів має здійснюватися не лише органами охорони здоров’я й науковцями, а й муніципальною владою, її першими особами.

Прес-служба «Українського медичного часопису»